utställning / show

Utställningar 2019

planerade och genomförda



ÄK, Västra Frölunda, 2019.12.08

kattens namndomareklassresultat
S*Cederskogens Bibbi Blåsippa11



ÄK, Västra Frölunda, 2019.12.07

kattens namndomareklassresultat
S*Cederskogens Bibbi Blåsippa11



ELK, Vårgårda, 2019.11.10

kattens namndomareklassresultat
S*Cederskogens Bibbi Blåsippa Jörgen Billing (DK)12ex 1



ELK, Vårgårda, 2019.11.09

kattens namndomareklassresultat
S*Cederskogens Bibbi BlåsippaRaymond Alessandro Saetre  (N)12ex 1, NOM



Rakkestad, Norge, 2019.10.20

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenRui Pacheco (IT)4CAPS
GIP S*Kronängens Jacob BlackGlenn Sjöbom (SE)4CAPS



Rakkestad, Norge, 2019.10.19

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenMichael Edström  (SE)4CAPS
GIP S*Kronängens Jacob BlackKarl Preiss (NO)4CAPS



Bastia Umbra, Italy, 2019.10.06

kattens namndomareklassresultat
CH S*Kronängens Teddy Boy JWHana Klein (IT)9CHAMPION, NOM, BEST IN SHOW!!!



Bastia Umbra, Italy, 2019.10.05

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy Boy JWLone Lund (DK)9CAC



VK, Göteborg, 2019.09.14

kattens namndomareklassresultat
S*Cederskogens Bibbi BlåsippaJörgen Fritjof (SE)12ex 1



MSK, Eskilstuna, 2019.08.31

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenHannah Jensen (SE)4CAPS
GIP S*Kronängens Jacob BlackHannah Jensen (SE)4ex 2



Skåne kattklubb, Helsingborg, 2019.08.18

kattens namndomareklassresultat
CH SE*Jacama's Villemo VallmoZvezdan Memedov (SE)7CACIB
S*Cederskogens Bibbi BlåsippaJörgen Fritjof (SE)12ex 2



Värmlands kattklubb, Värmland, 2019.06.30

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenAnnika Berner (SE)4CAPS, NOM
GIP S*Kronängens Jacob BlackÅsa Carnbrand (SE)4ex 2



Värmlands kattklubb, Värmland, 2019.06.29

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenHannah Jensen (SE)4CAPS, NOM
GIP S*Kronängens Jacob BlackFabio Brambilla (IT)4ex 2



Dackekatten, Gislaved, 2019.06.08

kattens namndomareklassresultat
S*Hemligheten's DumleZvezdan Memedov (SE)11ex 1, BIV, NOM



SPIN, Alingsås, 2019.05.26

kattens namndomareklassresultat
SE*Jacama's Villemo VallmoLone Lund (DK)9CACIB, NOM
GIP S*Kronängens Edward CullenZvezdan Memedov (SE)4CAPS
GIP S*Kronängens Jacob BlackAlexey Shchukin ()4CAPS, NOM
S*Kronängens SilverclawLone Lund (DK)9ex 2
S*Kronängens Teddy BoyLone Lund (DK)11ex 1, NOM, BEST IN SHOW and JUNIOR WINNER!



SPIN, Alingsås, 2019.05.25

kattens namndomareklassresultat
SE*Jacama's Villemo VallmoMagdalena Kudra (PL)9CHAMPION, BIV, NOM
GIP S*Kronängens Edward CullenMagdalena Kudra (PL)4CAPS
GIP S*Kronängens Jacob BlackJørgen Billing ()4CAPS
S*Kronängens SilverclawMagdalena Kudra (PL)ex 4
S*Kronängens Teddy BoyMagdalena Kudra (PL)11ex 1, NOM, BEST IN SHOW!!!



VRK, Västerås, 2019.05.18

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenDonatella Mastrangelo (IT)4CAPS



Fiuggi, Italy, 2019.05.12

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyJana Jyrkinen (FI)12ex 1, NOM



BIK, Falköping, 2019.05.12

kattens namndomareklassresultat
SE*Jacama's Villemo VallmoÅsa Carnbrand (SE)9CAC
S*Kronängens Dizzy Miss LizzyÅsa Carnbrand (SE)12ex 2



Fiuggi, Italy, 2019.05.11

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyJoëlle Monney (CH)12ex 1,  NOM, BEST IN SHOW!!! 



BIK, Falköping, 2019.05.11

kattens namndomareklassresultat
SE*Jacama's Villemo VallmoKristiina Rautio (FI)9CAC
S*Kronängens Dizzy Miss LizzyKristiina Rautio (FI)12ex 2



Parma, Italy, 2019.04.14

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyGrazyna Malaga(PL)12ex 1, BIV, NOM, BEST IN SHOW!!! BEST OF THE BEST 4



Parma, Italy, 2019.04.13

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyBoris Lupan (RU)12ex 1, BIV, NOM, BEST IN SHOW!!! BEST KITTEN 4-7 MONTH



WCF, Hallandskatten, 2019.03.23

kattens namndomareklassresultat
PR S*Kronängens Polar Star Premier!
S*Kronängens ExodiaElena ShechenkoCAP



WCF, Hallandskatten, 2019.03.22

kattens namndomareklassresultat
PR S*Kronängens Polar Star 10CAP
S*Kronängens ExodiaYelena LavrentyevaCAP, BIR, BIG, DB!



Mediterranian Winner Show, Ljubjana, Slovenia, 2019.03.16-17

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyAlessandro Ghibaudo (IT)12ex 1, NOM



Milano Catshow, Vigevano, Italy, 2019.03.03

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy Boy Jörgen Billing (DK)12ex 1, BIV, NOM



Golden Catshow, Bassano del Grappa, Italy, 2019.02.24

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyAlessandro Ghibaudo (IT)12ex 1



Golden Catshow, Bassano del Grappa, Italy, 2019.02.23

kattens namndomareklassresultat
S*Kronängens Teddy BoyMira Fonzén (FI)12ex 1, NOM



NERK, Örebro, 2019.01.27

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenHannah Jensen (SE)4ex 2
GIP S*Kronängens Jacob BlackIréne Magnusson Eek (SE)4CAPS



NERK, Örebro, 2019.01.26

kattens namndomareklassresultat
GIP S*Kronängens Edward CullenLena Björkander (SE)4ex 3
GIP S*Kronängens Jacob BlackÅsa Carnbrand (SE)4CAPS